Успішна адаптація до школи

Вивчення адаптації учнів відіграє важливу роль у включенні дитини у навчальну діяльність та пристосуванні її до умов навчання і має надзвичайно важливе значення в освітньому процесі. З метою успішної адаптації першокласників практичним психологом закладу були проведені заняття:
«Разом веселіше», «Шкільний світ», «Звички охайних школярів», а також організовано ігри на перервах, які проводили учні 5-х класів. Адаптацію до нових навчальних умов проходили також учні 5-х класів. Нові вчителі, нові класи, нові вимоги до самостійності – все це потребує сил та ресурсів. З п’ятикласниками проводилися заняття з психологом, спрямовані на підтримку, а саме: «Здрастуй 5-й клас!», «Шкільний світ», проводилися бесіди в контексті психодіагностики «Продовжую пізнавати світ», «Мої друзі». П’ятикласники з радістю спілкуються з першачками, до яких приходять погратися та поспілкуватися на перерві, таким чином відчувають себе значимими та отримують підтримку першого вчителя.

Значною є робота по адаптації першокласників з особливими освітніми потребами. Проводились групові заняття з учнями спеціальних та інклюзивного класів: «Разом веселіше», «Розвиваємося і ростемо», також був проведений захід толерантності «Поділись промінчиком тепла». Учні 6-8 класів активно допомагають у соціалізації учнів з особливими освітніми потребами, влаштовують веселі та активні перерви з іграми та цікавим спілкуванням.
Для новоприбулих учнів школи також були проведені заняття з метою ефективної адаптації до нового оточення та нової школи.