Відкритий урок в 11 класі

20 листопада вчитель-методист Грищенко Олена Олександрівна провела відкритий урок з української літератури в 11 класі на тему «Аналіз роману Ю. Яновського «Майстер корабля»».
Під час проведення уроку вчителька продемонструвала впровадження дистанційного навчання на уроках української літератури, зокрема використала модель «перевернутий клас». За такої форми навчання учні отримали заздалегідь підготовані вчителем завдання і готували їх вдома самостійно. Інформацію про твір Ю. Яновського, фотоматеріали, інтерактивні вправи, творче завдання для учнів Грищенко Олена Олександрівна розмістила у своєму курсі на платформі Google Classroom; інтерактивна вправа створена вчителькою на освітній платформі LearningApps. Ці матеріали демонструвалися в класі з монітору комп’ютера, також учні мали можливість переглядати їх з власних телефонів під час уроку.
На уроці вчителька продемонструвала можливості синхронної роботи з учнями під час карантину. Так до уроку були під’єднані за допомогою додатку Google Meet дві учениці, які в цей час перебували вдома у зв’язку з хворобою. В.о. директора школи Філончик Ірина Валентинівна також була присутня на уроці дистанційно.
Під час уроку Олена Олександрівна виступала в ролі тьютора, який керує освітнім процесом: вказує на виконання тих чи інших завдань, надає слово учням для повідомлення, коротких відповідей тощо.
Аналізуючи роман «Майстер корабля», одинадцятикласники записали літературний паспорт твору, виконавши вправу на встановлення відповідності. Працюючи над таблицею «Герої твору та їхні прототипи», прослухали повідомлення Ємельянової Аліси та Биченка Андрія про видатних діячів української культури. Повторили теорію літератури (підготовка до ЗНО), написали есе.
Урок продемонстрував професіоналізм учителя, творчий потенціал учнів та їх бажання вчитися в запропонованих умовах,можливість та уміння керівництва школи працювати по-новому.