День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

У День української писемності та мови за традицією:

Уцей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Учні та вчителі нашої школи долучилися до проведення цього свята.

У 6-А, 7-А, 7-В класахучитель української мови та літератури Грищенко Олена Олександрівна провела цікаву пізнавальну вікторину «Ми знаємо українську мову». Чернишук Ірина Вікторівна провела у 6-Б і 6-В класах мовознавчу гру «Мафія в країні Моволенд». Діти побували на вулиці Лексикологія, в районі Морфологія, на станції Паронімів та в кварталі Орфографія, де їм довелося боротися із злочинністю: виправляти помилки та виконувати мовознавчі завдання. Учні 7-х класів виконали фотоквест «Мова – ДНК нації».

Мова — питання національної безпеки, й завжди на часі. Тож не лише в День української писемності та мови, а щодня ми маємо поширювати, захищати українську і покращувати свою «мовну грамотність», бо мова – це також наша зброя!

Учителі початкової та старшої школи провели І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, в якому брали участь учні 3-11 класів.