План заходів щодо профілактики булінгу

План заходів для запобігання булінгу та будь – яким іншим проявам насилля в навчальному закладі на 2022/2023 н.р.

№ з.п. Заходи Дата Відповідальні Примітки
І. Створення безпечного освітнього середовища:
Забезпечити вільний доступ до навчального закладу для усіх учасників освітнього процесу без дискримінації через фізичні можливості. до 01.09.2022 Мала Г.І.
Організувати роботу «Скриньки довіри». до 01.09.2021  Білошицька А.С.
Організувати постійне спостереження за поведінкою учнів під час перерв: – чергування вчителів до 01.09.2021  Мала Г.І.
Безпечне психологічно-емоційне середовище. З метою виявлення основних чинників, що негативно впливають на психологічний комфорт та безпеку у закладі. постійно Білошицька А.С.
Постійно аналізувати звернення, що надходять до керівника закладу та практичного психолога щодо проявів булінгу. постійно Білошицька А.С.
Провести дослідження серед учнів школи за анкетою «Стоп булінг». листопад грудень Білошицька А.С.
Поповнити інформаційний куточок з методичною літературою, інформацією про телефон довіри, даними про адреси психологічних центрів допомоги, інших фахівців для педагогів. до 01.10.2021 Мала Г.І.

Білошицька А.С.

Організувати проведення інформаційно-просвітницьких заходів з учнями школи: – Флеш – моб «Зупинимо боулінг разом!» учні 5-8 класів. – Година відвертого спілкування «Протидія булінгу. Відповідальність»    протягом року Білошицька А.С.

Супик Є.С.

Класним керівникам передбачити в планах виховної роботи проведення заходів, спрямованих на попередження проявів булінгу в учнівському середовищі. вересень, січень Кл.керівники 1-11 кл.
Провести виховні години для учнів 1-11 класів, про безпеку перебування школярів у закладі. Протягом вересня Кл.керівники 1-11 класів
Обговорювати на засіданні учнівського самоврядування елементарні прояви або інформацію про застереження. 1 раз в 2 місяці Сцупик Є.С.

Білошицька А.С.

 

На нарадах при директорові розглядати питання профілактики правопорушень, запобігання та протидії булінгу в учнівському середовищі, стану профілактичної та індивідуальної роботи з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. протягом року Мала Г.І.
Керівники методичних комісій обговорили методи вихонання , вчителя-предметника на уроках в разі виявлення булінгу. Вересень-Грудень Голови методичних об’єднань
ІІ. Навчання педагогів:
Розглянути на засіданнях методичних об’єднань класних керівників питання:

-створення в школі безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

вересень січень Голови методичних об’єднань
Провести нараду педагогічного колективу «Про створення в закладі безпечного освітнього середовища. Порядок реагування на випадки булінгу та порядок застосування заходів виховного впливу» Вересень Адміністрація закладу
Провести інструктивну нараду з питань профілактики булінгу з технічним персоналом Вересень Микула А.М.
Повторно провести виховні години для учнів 1-11 класів, про безпеку перебування школярів у закладі. Протягом вересня Кл.керівники 1-11 класів
3.Актуалізувати знання педагогів щодо алгоритму дій у випадку виявлення проявів булінгу. вересень Мала Г.І.

 

ІІІ. Інформаційно-просвітницька робота з батьками:
1.Розробити інструкцію для батьків яка допоможе у виявленні ознак того, що їхня дитина стала жертвою булінгу. Білошицька А.С.
2.Проводити опитування батьків з актуальних питань. за потреби Кл.керівники 1-11 кл.
Провести онлайн конференцію з батьками учнів 1-11 класів , про відповідальність за дії вчинені дітьми, що називають булінгом. Протягом жовтня Кл.керівники 1-11 класів
3.Ознайомити батьків учнів з нормативно-правовою базою щодо відповідальності за виховання дітей, прояви сімейного насильства та булінгу на загальношкільній батьківській конференції. січень Кл.керівники 1-11 кл.

Білошицька А.С.

Організувати консультування педагогічних працівників, батьків, здобувачів освіти Постійно Білошицька А.С.

 

Заступник директора з виховної роботи                                    Ганна МАЛА